Őszi köd

A november Magyarországon is szürke hónap. Még mindig kevés eső, de rendszeresen sűrű köd. Mazy még mindig olyan hibátlanul kapja el a labdákat, mint mindig, és a szarvasok fantomként jártak a kert mögött: túrázni itt amúgy is érdemes minden évszakban.

Miután 10 napig 12 fokban dideregtünk a házban, most szerencsére csak a radiátort tudjuk felkapcsolni. Már 17 órakor sötétedik, kicsit „dupla téli óra”, mivel keletebbre vagyunk. Így a reggeli felkelés még mindig nem okoz gondot, de 20h-ra a tyúkagyam azt mondja, hogy ideje felkelni. Nekem személy szerint ez megfelel: egy produktív délelőtt és délután, aztán az este talán időben kezdődik.

Similar Posts

  • Tigger & Tux

    Egy macska nélküli ház elképzelhetetlen volt, de az állatmenhelyről való örökbefogadás nehéznek bizonyult, mert a macskák csak bent maradhatnak. A szomszédoknak azonban két almokuk volt, így két cicát fogadtak örökbe: egy rózsaszín macskát és a „húgát”, aki végül testvérnek bizonyult (Tux). Egy hónap után kiderült, hogy a két cica együtt vidámabb, szórakoztatják egymást, és gyakran egyszerre keresik egymás társaságát az ölében. A bordercollie Mazy óvatosan megtanul velük játszani.

  • A kövek megértése

    Magyarországon a kövek gyakran a felszín alá vannak temetve, és csak akkor láthatók, amikor a földeket felszántják. Megjegyezzük azonban, hogy a kövek azért tűnnek el, mert a talaj „megeszi” őket. Úgy gondoljuk, hogy a kövek alatt a fagyott talaj megolvad, és emiatt süllyednek el.

  • Az egyik legjobb ország a távmunkára

    A Visaguide egy olyan weboldal, ahol mindenféle információt megtalálhat a világ összes országának vízumkövetelményeiről. Emellett rendszeresen publikálnak olyan cikkeket és tanulmányokat, amelyek a nemzetközi utazásra vágyók számára relevánsak. Nemrégiben például azt kutatták, hogy melyek valójában a legjobb országok a „digitális nomádok” – vagyis azok az emberek, akik online dolgoznak, bárhol is tartózkodjanak éppen. Az öt…